KONST / Litografier / Färglitografi 11628013
nr 1162 8013
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färglitografi, Jorgo Krallis (f. 1937), signerad och numrerad 52/90, bladets mått: 63x47 cm
Kondition: löst blad
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 februari 2018
kl 19:46:10
23/1 23:19:30
12 feb
Specialauktion Jorgo Krallis
Specialauktion med verk av grekisk-svenske konstnären Jorgo Krallis.
Läs mer om Specialauktion Jorgo Krallis
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis